• /
  • /

Offshore-Dünyasında Yeni Dünya Rekoru: En büyük Monopile temel üretildi


Offshore-Dünyasında Yeni Dünya Rekoru: En büyük Monopile temel üretildi

Offshore-Dünyasında Yeni Dünya Rekoru: En büyük Monopile temel üretildi

Offshore-Dünyasında Yeni Dünya Rekoru: En büyük Monopile rüzgar türbini temeli üretildi.

EEW SPC firması Dünya genelinde ağır Monopile türbin temelleri üretmektedir.

Almanya Rostock, 2. Mart 2016 öğleden sonra özel bir an yaşandı. Şuana kadar dünya da en büyük ve en ağır Monopile offshore rüzgar türbini temeli EEW Special Pipe Constructions GmbH firmasının ambarından çıkış yaptı. Bu Monopile Veja Mate Rüzgar Çiftliği'ne gönderilecek ve bir tanesi 1302,5 ton ağırlğındadır. Çapı 7,8 metre uzunluğu ise 82,2 metredir. Bu deniz üstü rüzgar enerjisi için yeni bir rekordur.

Bir sonraki adım artık XXL monopile temelleri kaplama olacaktır. Müşteri Offshore Rüzgar Kuvveti (Boskalis ve Volker Stevin International'ın arasında bir ortak girişim) ile devir teslim muhtemelen 2016 yılının Nisan ayı sonlarında gerçekleşecek. Sonra Offshore Rüzgar Gücü yükleme ve transport işini kendi devralacak.

"Müşterilerimizin güveni ve çalışanlarımızın emeği olmadan, dev monopile üretimi imkansız olurdu. Projeye dahil olan herkese özel teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. " dedi, Andreas Dietze, EEW SPC Teknik Direktörü.

Şimdiye kadar ilgili proje takvime göre ilerlemektedir. 67 temelden 40'ının çelik konstrüksiyonu tamamlanmıştır. Haziran ayı sonuna kadar, bütün üretimin bitmesi beklenmektedir.

Fotoğraf: EEW SPC/Andreas Duerst, Studio 301, Almanya Rostock'tan Hal 5'ten dışarıya taşınan bir monopile temeli.

Offshore rüzgar türbinlerine kullanılan temel tipleri için tıklayınız.Copyrights © 2017 & reshaber.com